Marketing Manager

Dorim să ne completăm echipa cu un Marketing Manager care să continue, alături de noi, extinderea celui mai important grup de clinici dentare din România.

DENT ESTET este, din anul 1999, lider de piață în domeniul serviciilor de medicină dentară din România. Grupul deține 10 clinici stomatologice multidisciplinare în București, Timișoara și Sibiu, destinate tuturor categoriilor de vârstă, 3 divizii de excelentă unice în România (Implant Division, Esthetic Division și Advanced Orthodontic Division), un laborator de tehnică dentară digitală și 2 studiouri foto digitale specializate. Din anul 2016 DENT ESTET face parte din grupul MedLife, cel mai mare operator privat de servicii medicale din țara noastră.
mk-manager

Experiența și aptitudinile pe care le urmărim la Marketing Manager:

  • Experiență de cel puțin 3 ani în marketing/comunicare/ PR
  • Absolvent al Facultății de Comunicare, Marketing sau Jurnalism
  • Abilități excelente de scriere, editare, cercetare
  • Cunoștințe de marketing digital și interes sporit pentru Social Media
  • Cunoștințe de limbă Engleză și PC, nivel avansat
  • Abilități de organizare, monitorizare, raportare și mentoring
  • Rezistență la stres și capacitate de automotivare
  • Experiență de cel puțin 2 ani în managementul echipelor de marketing/comunicare/ PR  reprezintă un avantaj
  • Experiență în domeniul serviciilor medicale reprezintă, de asemenea, un avantaj

Responsabilități principale:

  • Elaborarea strategiei de marketing pentru atingerea obiectivelor strategice ale companiei
  • Planificarea activității de marketing și atribuirea sarcinilor și responsabilităților individuale în cadrul echipei
  • Monitorizarea și raportarea activității departamentului și campaniilor de marketing
  • Realizarea strategiei editoriale pentru platformele de Social Media, împreună cu persoanele dedicate pe proiect
  • Supervizarea permanentă a activității legate de platformele online ale companiei și raportarea cu privire la acestea
  • Supervizarea creării materialelor de comunicare internă și externă ale companiei
  • Cercetarea și analiza permanentă a competitorilor și evoluției pieței
  • Gestionarea relației cu diverși parteneri: agenții de media/publicitate/PR, parteneri media, furnizori producție publicitară etc.
  • Realizarea procesului de recrutare, integrare și evaluare a personalului din departamentul de marketing împreună cu HR Manager

Mai multe detalii despre grupul DENT ESTET sunt disponibile pe site-urile:

Mult succes!

Formular de contact

*Prin completarea acestui formular și anexarea CV-ului meu accept să fiu contactat de către DENT ESTET pe email și/sau telefon în vederea programării unui interviu.