Marketing Manager

Te așteptăm alături de noi să ne ajuți să dezvoltăm stomatologia digitală din România și să creștem calitatea serviciilor medicale din țara noastră. Avem o echipă tânără și plină de energie, care este nerăbdătoare să te cunoască.mk-manager

Experiența și aptitudinile pe care le urmărim la Marketing Manager:

  • Absolvent al Facultății de Comunicare, Marketing sau Jurnalism
  • Experiență de cel puțin 3 ani în marketing/comunicare/ PR; experiență de minim 2 ani în managementul echipelor de marketing/comunicare/PR reprezintă un avantaj
  • Cunoștințe de marketing digital și interes sporit pentru Social Media
  • Abilități de organizare, monitorizare, raportare și mentoring
  • Abilități excelente de scriere, editare, cercetare
  • Cunoștințe de limbă Engleză și PC, nivel avansat

Responsabilități principale:

  • Elaborarea strategiei de marketing pentru atingerea obiectivelor strategice ale companiei
  • Planificarea activității de marketing și atribuirea sarcinilor și responsabilităților individuale în cadrul echipei
  • Monitorizarea și raportarea activității departamentului și campaniilor de marketing
  • Realizarea strategiei editoriale pentru platformele de Social Media, împreună cu persoanele dedicate pe proiect
  • Supervizarea permanentă a activității legate de platformele online ale companiei și raportarea cu privire la acestea
  • Supervizarea creării materialelor de comunicare internă și externă ale companiei
  • Cercetarea și analiza permanentă a competitorilor și a evoluției pieței
  • Gestionarea relației cu diverși parteneri: agenții de media/publicitate/PR/ parteneri media/ furnizori producție publicitară etc.

Mai multe detalii despre grupul DENT ESTET sunt disponibile pe site-urile:

Mult succes!

Formular de contact