Asistent Medical

Vino in echipa noastra!

Ești asistent medical debutant și îți dorești să te dezvolți profesional într-o echipă medicală cu experiență internațională, în cel mai mare grup de clinici stomatologice din România?

Ca lideri în stomatologie, avem datoria de a oferi pacienților tot ce este mai bun! De aceea ne dorim să formăm o echipă care să ne ajute să oferim fiecărui pacient cea mai frumoasă experiență, care să se ridice la standardele occidentale pentru care suntem recunoscuți din 1999.

Postul de asistent medical este unul extrem de important, deoarece acesta oferă suport medicului și, împreună cu acesta, asigură atât reușita tratamentului, cât și confortul și siguranța pacientului. Acestea sunt principalele motive pentru care te așteptăm cu un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru extraordinar și numeroase alte beneficii.

Dacă profilul tău corespunde viziunii și cerințelor noastre, te invităm să aplici pentru oportunitatea de a deveni membru al echipei Dent Estet.

Candidatul ideal trebuie să întrunească următoarele conditii:

  1. Să aibă minim studii medii finalizate: școală post-liceală sau specializare ca Asistent Medical Generalist;
  2. Să dețină cunoștințe teoretice și practice care să îi permită să înțeleagă termenii de bază din domeniu, procesul de sterilizare al instrumentelor medicale;
  3. Cunoștințe medii de limba engleză;
  4. Să fie integru, corect și devotat;
  5. Să aibă o atitudine și un comportament pozitiv, cu valențe pentru relaționarea non-conflictuală cu pacienți, medici;
  6. Să își dorească să se dezvolte continuu profesional și personal;
  7. Să aibă o bună capacitate de organizare în ceea ce privește activitățile și cabinetul dentar;
  8. Să poată găsi soluții optime pentru prevenția și depășirea eventualelor obstacole întâmpinate;

Descrierea postului:

  1. Asigură suport pentru activitatea medicală;
  2. Pregătește cabinetul, instrumentarul și materialele specifice manoperelor ce urmează să fie realizate de către medicul stomatolog;
  3. Realizează toate procedurile necesare sterilizării și se asigură că procesul de sterilizare este realizat corect;
  4. Noteaza in fisa pacientului manoperele efectuate, conform indicatiilor medicului stomatolog.

 Ce oferim:

  1. Contract de muncă pe perioadă nedeterminată, cu ore suplimentare și sâmbete plătite conform legislației în vigoare;
  2. Program flexibil, în ture;
  3. Un mentor de integrare în primele 3 luni, care va asigura un bun proces de integrare al noului angajat în echipa Dent Estet;
  4. Mediu de lucru curat, elegant, pozitiv și central;
  5. Siguranță și apreciere din partea companiei și colegilor Dent Estet.

Alătură-te echipei de elită Dent Estet!

Trimite-ne CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa adriana@dentestet.ro, menționând în subiectul e-mail-ului Aplicație Asistent Medical.

Formular de contact

*Prin completarea acestui formular și anexarea CV-ului meu accept să fiu contactat de către DENT ESTET pe email și/sau telefon în vederea programării unui interviu.